Dyktando w języku ukraińskim

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym „Dyktando SGH w języku ukraińskim 2022”, organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Fundację Języka Polskiego, w którego

organizacji pomaga Katedra Ukrainistyki. Dyktando odbędzie się 6 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 w Auli Głównej SGHZapisy na dyktando SGH: 1. warunkiem przystąpienia do dyktanda jest wypełnienie formularza rejestracyjnego w dniach 16-29 maja 2022 r., 2. organizatorzy gwarantują udział w konkursie 60 osobom, które zgłoszą się jako pierwsze.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem Диктант-SGH-2022. W przypadku pytań proszę o kontakt pod adresem dyktando@sgh.waw.pl

Po dyktandzie, o godz. 12.00, będzie można uczestniczyć w otwartym wykładzie w języku polskim pt. „Slogany polityczne w kampanii prezydenckiej w Ukrainie – 2019. Droga Wolołodymyra Zełenskiego do władzy”, który wygłosi prof. ucz. dr hab. Svitlana Romaniuk, prodziekan Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW.